FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Obory veletrhu

Cílené a kvalitní prevence kriminality není nikdy dost aneb ohlédnutí za uskutečněným veletrhem FOR ARCH 2020 bylo pro MV úspěšné


V poslední době se opětovně „šmejdi“ snaží okrádat naše seniory. Nabízejí nekvalitní služby často provázené podvodným jednáním. Svědčí o tom i poslední informace viz https://www.novinky.cz/domaci/clanek/smejdi-to-nove-zkouseji-na-seniory-pres-zamky-40336045 .

 

Aby takových případů bylo co nejméně, spolupracuje velmi úzce Ministerstvo vnitra ČR (MV) a Policie ČR s odborným Cechem mechanických zámkových systému ČR (CZMS) na problematice relevantních rad k zabezpečení majetku. Za tímto účelem je možné využívat moderní aplikaci „Zabezpečte se“, kde každý najde nejen obecné bezplatné rady, ale i konkrétní ukázky kritických míst stavebních otvorů a návod jak je kvalitně zabezpečit certifikovanými výrobky za využití členských firem CMZS.

 

Konkrétní informace mohla veřejnost získat v rámci již proběhlého veletrhu FOR ARCH 2020, včetně odborného semináře „Zabezpečte se – bezpečný domov“, který se konal 24. září 2020. Seminář pořádalo MV ve spolupráci s Policií ČR, CMZS a se společností ABF, a. s.,  jako doprovodný program 31. ročníku stavebního veletrhu For Arch 2020 v Praze, Letňanech. Za dodržení všech hygienických a bezpečnostních opatření se semináře nakonec zúčastnilo 30 posluchačů.Lidé, byty, domy a chaty se vrací do běžného režimu a bezpečnost je stále důležitým prvkem. Hraje roli i v hodnocení bytů, domů a lokalit pro bydlení i pro podnikání. Technologie a řešení pro zvýšení bezpečnosti jako například bezpečnostní dveře, okenní kování, bezpečnostní fólie, zámky, mříže a ploty, řízení osvětlení v době nepřítomnosti, kamery, technologie pro monitoring a služby tak mají své místo i na veletrhu FOR ARCH.

 

Občané se mohli se svými dotazy obracet i letos na Poradenské centrum v hale 3 (číslo stánku je 3H53) pod garancí MV a partnerů, Policie ČR a CMZS. Návštěvníky tradičně zajímalo, v které fázi hrubé stavby začít řešit zabezpečení, chtěli konzultovat nabídky od firem i rozdíly v používání certifikovaných a necertifikovaných produktů. Konkrétním naplněním účasti resortu MV byla realizace programu Bezpečná lokalita a také preventivního projektu Bezpečná země přímo na veletrhu v Poradenském centru. MV a Policie ČR ve spolupráci s Poradním sborem pro situační prevenci kriminality MV zde nabízely občanům užitečné rady a informace“, říká JUDr. Tomáš Koníček z odboru prevence kriminality MV.

 

A dále doplňuje: „Občané nejčastěji chtěli řešit problematiku přípravy stavby rodinného domku z pohledu ochrany majetku, případně rekonstrukce domů či bytů. Zaznamenali jsme též několik dotazů na možnosti zabezpečení škol a školských zařízení či na Asociace bezpečná škola. Letos byla též nová, jednodenní akce s názvem FOR CITY. Sem patří i celá naše problematika ochrana osob a majetku, včetně spolupráce s obcemi či kraji“.


Více
  TZB-info
TZB-info Jaká podpora cirkulární ekonomiky čeká firmy díky novým dotacím? Jak naložit s přebytky z domácí fotovoltaické elektrárny Datum ukončení smlouvy najdete od ledna na faktuře za energie Vídeň představila podobu nového autobusového nádraží. Bude zelené a prosklené Hledání skrytých úniků vody pomocí technologie SMARTBALL Chcete snížit náklady za chlazení, slevu na čidla CO2 nebo vyměnit radiátory?
Závěrečná zpráva FOR ARCH 2020

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje