FOR ARCH
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Obory veletrhu

Elektrotechnika a zabezpečení


ELEKTROTECHNIKA A ZABEZPEČENÍ (Hala 4)

Vystavovatelé zde představují své elektrotechnické novinky v oblasti zabezpečení, domácí zábavy, osvětlení, ovládání funkcí domu a automatizaci budov či výrobě vlastní elektřiny. Je vidět, že zájem návštěvníků o chytré bydlení rok od roku stoupá. 

Konkrétní rady k osvětlení či zabezpečení objektů i ochrany osob mohli zájemci najít ve dvou poradenských centrech umístěných přímo v Hale 4, informace k chytrému a úspornému bydlení podávali vystavovatelé přímo na svých stáncích.

PORADENSKÉ CENTRUM MINISTERSTVA VNITRA ČR
- nejnovější bezpečnostní trendy a řešení k ochraně budov a zabezpečení majetku nabízeli zástupci Ministerstva vnitra ČR se svými partnery Policií ČR a Cechem mechanických zámkových systémů, návštěvníkům tak poskytli řadu cenných relevantních, praxí odzkoušených informací.

PORADENSKÉ CENTRUM PRO SVĚTLO A OSVĚTLOVÁNÍ 
- s výběrem vhodného typu svítidla pro jednotlivé prostory, světelných zdrojů a další cenné informace k řízení osvětlení, venkovnímu osvětlení či domovní automatizaci poskytovali letos nově na stánku časopisu SVĚTLO odborníci ze společnosti METROLUX.

 

SOUTĚŽ ČASOPISU SVĚTLO O NEJLEPŠÍ EXPONÁT OBORU SVĚTLO A OSVĚTLOVÁNÍ - FOR ARCH 2020
 

V rámci 31. ročníku stavebního veletrhu FOR ARCH uspořádal časopis SVĚTLO, mediální partner veletrhu, již tradičně soutěž o nejlepší exponát oboru světlo a osvětlování.

Hodnotitelská komise (z důvodu omezení počtu účastníků veletrhu na sektor tentokrát tříčlenná) ve složení: předseda komise Ing. arch. Luboš Sekal (A. A. L. S. – atelier architektury), Ing. Jana Kotková (zástupce šéfredaktora časopisu Světlo) a Ing. Petr Žák, Ph.D. (atelier světelné techniky s. r. o., pedagog ČVUT FEL v Praze) vybírala z vystavených svítidel podle jejich novosti, nápaditosti a přínosu v problematice osvětlení. Na základě hlavních kritérií hodnocení (světelnětechnické parametry svítidel, technické provedení svítidel, provozně ekonomické vlastnosti, obchodní podmínky, design, ekologické a environmentální hledisko) udělila tři ceny časopisu a jedno čestné uznání.

 

Cenu časopisu Světlo (bez udání pořadí) získaly společnosti:

 

Osmont, s. r. o.

Za závěsné svítidlo ERIS LEC 4

Zdůvodnění: Svítidlo tradičního českého výrobce využívá elegantní bezvodičový závěsný systém. Difuzní charakter světelného toku je v tomto případě omezen na distribuci do dolního a částečně i horního poloprostoru pomocí ručně malované černé bočnice. Svítidlo tak dostává osobitý výraz a jistou subtilnost. Dokonalý rozptyl světla je podpořen užitím ručně foukaného trojvrstvého opálového skla.

 

 

HOLAS Ligting, s. r. o.

Za svítidla Lightpro, řada Castor

Zdůvodnění: Vysoce variabilní systém zahradního osvětlení na malé napětí umožňuje individuální flexibilitu nejen ve změnách směru a intenzity světelného toku, ale i v možnosti půdorysného umístění jednotlivých světelných bodů podle skutečného vzhledu zahrady. Dovoluje tak operativně omezit i nežádoucí vlivy umělého osvětlení na okolí.

 

 

WT – Windows Tomorrow s. r. o.

Za sérii světlovodů Brighten Up, výrobce Solatube

Zdůvodnění: Inovace optického řešení kopule světlovodu přináší vyšší účinnost a světelný výkon. Využívá i nízké světelné paprsky. Zároveň je umožněna regulace množství světelného toku do interiéru bez nutnosti použít silový kabel.

 

 

Zvláštní cena časopisu Světlo byla udělena společnosti:

 

YOUR DESIGN

Za svítidlo Element Easy Space Sphere Natural

Zdůvodnění: Mimořádně vyvážený originální návrh českého designéra a výrobce závěsného svítidla, který se snoubí s materiálovým provedením ručně tvarovaného, svými odlesky a lomem světla opticky zajímavě působícího prolamovaného stínidla z jediného kusu skla.

 

Časopisu SVĚTLO a především Ing. Janě Kotkové děkujeme za uspořádání soutěže a oceněným vystavovatelům blahopřejeme!Kriminalita v loňském roce klesla o více než 16 procent!

V roce 2020 policie ČR zaznamenala nejméně trestných činů v novodobé historii. Registrovaná kriminalita v roce 2020 poklesla oproti předchozímu roku o 33 696 skutků, což v procentuálním vyjádření znamená 16,9 %. Objasněnost naopak vzrostla o více než 3 % a dosáhla úrovně 56,3 %. Ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia ČR plk. Mgr. Luděk Fiala k tomu uvádí: "Hlavní příčiny poklesu nápadu trestné činnosti lze samozřejmě spatřovat v omezujících opatřeních, která zapříčinila menší mobilitu osob v České republice, v omezení vstupu občanů ostatních zemí k nám a dále také v novelizaci trestního zákoníku, ve které došlo ke změně hranice výše škody při kvalifikaci trestného činu na 10 000 Kč."

2021-01-19 15:45:34 Více  
  TZB-info
TZB-info Jaká podpora cirkulární ekonomiky čeká firmy díky novým dotacím? Jak naložit s přebytky z domácí fotovoltaické elektrárny Datum ukončení smlouvy najdete od ledna na faktuře za energie Vídeň představila podobu nového autobusového nádraží. Bude zelené a prosklené Hledání skrytých úniků vody pomocí technologie SMARTBALL Chcete snížit náklady za chlazení, slevu na čidla CO2 nebo vyměnit radiátory?
Závěrečná zpráva FOR ARCH 2020

Závěrečná zpráva FOR ARCH 2019

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje